پاورپوینت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید و ارائه راه کار جهت مدیریت کارآمد آنها

پاورپوینت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید و ارائه راه کار جهت مدیریت کارآمد آنها

توضیح کوتاه

پاورپوینت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید و ارائه راه کار جهت مدیریت کارآمد آنها دارای 66 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


کلیات تحقیق

مقدمه

بیان مسئله

اهمیت و ضرورت

اهداف تحقیق

سوالات پژوهش

قلمروی تحقیق

قلمروی مکانی

قلمروی زمانی

قلمروی موضوعی

نوآوری تحقیق

تعاریف نظری

تعاریف عملیاتی

روش تحقیق

جامعه آماری

روش دلفی

پرسشنامه

روش نمونه گیری

روایی

پایایی

تجزیه و تحلیل یافته های پژوهش

آزمون فرضیه ها

جنسیت پاسخگویان

سن پاسخگویان

نوع استخدامی

سابقه کار

تحصیلات

آمار توصیفی

عوامل سیاسی

عوامل اقتصادی

عوامل اجتماعی

عوامل تکنولوژیکی

عوامل زیست محیطی

عوامل قانونی

داده های کل

نتایج نمونه ها

آزمون همبسته

شکاف 

نتایج تحقیق

پیشنهادات تحقیق

نتیجه گیری

 

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه

در تمامی شهرها ازجمله کلان شهر مشهد، همواره پروژه ها یا برنامه ریزی های شهری وجود دارند، که صرفه اقتصادی و اجتماعی ندارند، اما بنا به دلایلی، این برنامه ریزی ها و پروژه ها همچنان در حال اجرا هستند. چرایی اینکه این پروژه ها به چه دلیل در حال انجام هستند گاهی بسیار پیچیده به نظر می رسند و پاسخ و دلایل متعددی می توان برای آنها یافت. در ادبیات مدیریت استفاده از استعاره ها، معمول بوده تا مشکلات موجود را به آسان ترین شکل ممکنه، برای عامه مردم بازگو نمایند. فیل سفید استعاره ای است که از سال 1851 مطرح و شناخته شده است. این فیل ها نمادی از مجموعه پروژه ها و اقداماتی هستند که صرفه اقتصادی،  اجتماعی و فرهنگی ندارند اما مجریان آن، همچنان اصرار به نگهداری و حفظ آن دارند. در این تحقیق سعی شده است با بیان مشکلات موجود در سیستم شهری و شهرداری مشهد، و بیان اهمیت و ضرورت تحقیق، ابتدا به شناسایی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید در شهرداری مشهد پرداخت و  سپس این عوامل را رتبه بندی نموده تا بتوانیم در ارائه راهکار جهت مدیریت کارآمد آنها، اولیت بندی نمائیم. 

بیان مسئله

معمولا چنین تصور می‌شود که علت اصلی توسعه نیافتگی ، کمبود سرمایه‌گذاری  است و بسیاری از تئوری های اقتصاد سیاسی هم این باور را ترویج می‌کنند. مدیران نه فقط لازم است علل پایین بودن نرخ سرمایه‌گذاری را توضیح دهند، بلکه باید دلایل تخصیص نامناسب و بهره‌وری  پایین سرمایه‌گذاری‌های انجام شده را نیز روشن سازند.
مثال متعارف این سرمایه‌گذاری‌های غلط، ساخت فیل‌های سفید (یا پروژه‌های سرمایه‌گذاری با بازده اجتماعی منفی ) است.سرمایه‌گذاری فیل سفید یک نوع به‌خصوص از سیاست‌های ناکارآی بازتوزیعی  است که از جنبه سیاسی جذابیت پیدا کرده اند. در واقع ناکارآمدی چنین پروژه‌هایی است که آنها را به لحاظ سیاسی جذاب می‌سازد. علت آن است که فقط به برخی مدیران اجازه می‌دهد وعده‌های معتبری برای احداث این پروژه‌ها بدهند و بنابراین وارد یک بازی وعده با هواداران خویش شوند. این واقعیت که همه مدیران نمی‌توانند مسوولیت چنین پروژه‌هایی را بپذیرند. پروژه‌های مفید اجتماعی چنین ویژگی‌هایی ندارند؛ چون همه مدیران می‌توانند اقدام به ساخت آنها کنند و بنابراین تاثیر یک سویه‌ای بر دستاوردهای سیاسی نمی‌گذارند. اگر منافع سیاسی آنها در مقایسه با مازاد ایجاد شده پروژه‌های مفید و کارآ بیشتر باشد. عوامل غیرسیاسی دیگری نیز باعث می‌شود تا با پروژه‌های بسیار بزرگ (فیل سفید) مواجه شویم، پروژه‌هایی که از نظر تحلیل هزینه – فایده کاملا زیانده و غیراقتصادی هستند...


قیمت : 19900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

پاورپوینت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

دانلود شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

پاورپوینت عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

تحقیق عوامل موثر در ایجاد فیل سفید

ایجاد فیل سفید

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :19900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 66
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 44
حجم 3/6 مگابایت
دسته پاورپوینت مدیریت