پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس و لافکوایست ویژه معلمان

پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس و لافکوایست ویژه معلمان

توضیح کوتاه

پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس و لافکوایست ویژه معلمان شامل سوالاتی درباره سازگاری شغلی در قالب فایل word و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس و لافکوایست ویژه معلمان


یکی از مهمترین منابع هر سازمانی، نیروی انسانی آن است . عوامل تشکیل دهنده این نیرو، افرادی با احساس هستند که اگر انگیزش کافی داشته باشند، استعداد و مهارت خود را در خدمت سازمان به کار می برند. داشتن روحیه و رضایتمندی شغلی در رسیدن  بهره وری بالای سازمانها بسیار مهم است . همچنین یکی از عوامل مهم در بالا بردن انرژی روانی کارکنان یک سازمان، بهبود رضایت شغلی آن ها است. رضایت شغلی یعنی  ندازه و فاصله میان انتظارات و توقعاتی که شخص از شغل و حرفه خود دارد و اینکه چه چیزی واقعا ا ز این شغل نصیبش م ی شود و یک ، احساس مثبت یا مطبوع است که پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد را دربردارد
دیویس و لافکوایست ارتباطی قوی بین رضایت شغلی و سازگاری شغل. یافته اند. در واقع رضایت شغلی شاخصی مهم از سازگاری شغلی است . یعنی اگر بین توانای های فرد و شرایط شغلی اش تطابق وجود داشته باشد رضایت حاصل می شود و رضایت شغلی باعث ابقاء فرد در شغلش می شود ولی تنها راضی بودن فرد اهمیت ندارد بلکه طبق این نظریه هم رضایت داشتن و هم رضایتمند بودن به طور مساوی دو جزء مهم در پیش بینی سازگاری شغلی است. نظریه دیویس و لافکوایست همانند نظریه هالند نظریه تطابق فرد و محیط محسوب  می شود و از بسیاری جهات همانند نظریه هالند است، با این تفاوت که در نظریه هالند بر انتخاب حرفه ای تاکید می شود ولی در نظریه دیویس و لافکوایست بر سازگاری حرفه ای . فرضیه اساسی نظریه سازگاری شغلی این است که افراد برای ایجاد و نگهداری ارتباط مثبت با محیط کاریشان در تلاش هستند. به زعم دیویس و لافکوایست افراد نیازهایشان ر ا به محیط کار می آورند و محیط کار نیز نیازهایی برای آن ها فراهم می کند.  


این پرسشنامه شامل:


سوالات
معرفی
روایی و پایایی
منبع

 


قیمت : 12900 تومان


کلمات کلیدی


پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس و لافکوایست ویژه معلمان

پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس

پرسشنامه سازگاری شغلی لافکوایست

دانلود پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس و لافکوایست

پرسشنامه سازگاری شغلی

پرسشنامه سازگاری شغلی ویژه معلمان

پرسشنامه سازگاری شغلی دیویس ویژه معلمان

پرسشنامه سازگاری شغلی لافکوایست ویژه معلمان

دانلود آزمون سازگاری شغلی

دانلود پرسشنامه سازگاری شغلی

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :12900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 5
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 338
حجم 32/4 کیلوبایت
دسته پرسشنامه